Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 21.08.2011 04:50:07 

Český svaz chovatelů

Zprávy z akcí

 

 
Výstavy a akce, pořádané ZO chovatelů morčat a jiných drobných hlodavců Ústeckého kraje,  které již proběhly:

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

5. a 6. výstava morčat v Lounech při výstavě

„Člověk v přírodě“ 11. a 12. září 2010

 

V letošním roce proběhly dvě samostatné výstavy morčat, protože  zájem byl velký i přesto, že se ve stejném sobotním termínu konala Barevná výstava morčat v Hradci Králové. Počasí se vydařilo jako na objednávku a tak návštěvnost obzvlášť v sobotu byla poměrně velká. Což je samozřejmě dobře, ale pro posuzování a organizování výstavy docela náročné. Díky davům návštěvníků ale pro změnu nevázl prodej morčat.

V sobotu začala posuzovat Petra Švarcová standard A, kde bylo přihlášeno 81 morčat. Petra Mydlářová se ujala posuzování z přihlášených 44 nakonec jen 28 skinny morčat. K páté hodině odpolední již bylo vše jasné a byly tedy rozdány ceny pro vítěze. Velké množství morčat zůstalo i na posouzení v neděli a tak nás čekalo docela zajímavé přečíslování klecí, aby morčata zůstala na svých místech. Nakonec se vše zvládlo do přejímky a tak nově vystavená morčata byla i v neděli umístěna tam, kam patří. Neděle byla na posuzování o mnoho klidnější i když návštěvníků se přišlo podívat také hodně. Posuzovatelky si standardy prohodily, takže Petra Mydlářová posoudila 80 morčat ve standardu A a Petra Švarcová 36 skinny morčat ve standardu B. Vše se stihlo na čas, i když závěrečné vyhlašování vítězů trochu hatilo bourání klecí sousedních chovatelů exotů. Ale i tak se ceny nakonec dostaly ke svým majitelům.

Dvě výstavy najednou byly na organizaci velmi náročné, už od samotné registrace ( bez registračního systému nemyslitelné  -  díky Ondro... ), a bez pomoci ostatních chovatelů na výstavě by se nedaly zvládnout. Takže musím poděkovat všem, kteří se na nich podíleli: posuzovatelkám Petře Švarcové a Petře Mydlářové,  Báře Roučové, Lucce Bělinové, Denise Vítkové, Lence Duštírové a Jakubovi Jeřábkovi, Petře Wimmerové, Ivaně Velnerové, Radaně Zachové za zapisování, nošení morčat, vypisování čekatelských kartiček, krmení morčat, prodej až po konečný úklid.  Díky patří také Ondrovi Výškovi za  nafocení vítězných morčat a pár momentek ze sobotní výstavy, což jsem v neděli poněkud zanedbala.  A také děkuji  Báře Roučové (CHS od Doubravky) za sponzorský dar v podobě zeleniny pro vítězná morčata na obou výstavách. Také firmě JR Farm za pamlsky pro vítězná morčata a ZO ČSCH Louny za poskytnutí prostoru, klecí a čestných cen. V příštím roce se jistě sejdeme znovu, tentokrát pravděpodobně jen na jednodenní výstavě v sobotu. V neděli ráda přenechám prostor pro výstavu potkanů a případně myšek, pokud se o pořádání výstav přihlásí někdo z jejich chovatelů.

 

Jarka Minaříková – pořadatel výstavy

 

Sponzoři výstavy: CHS od Doubravky http://www.chsoddoubravky.com/

                                JR Farm - chovatelské potřeby http://www.jrfarm.cz/

                                ZO ČSCH Louny http://www.csch-louny.cz/

 

Výsledky 5. výstavy morčat v Lounech 11.9.2010

 

Nejlepší pár morčat standardu A: 

 

Qwenny z Black Bridge a Lucas z Black Bridge –  Silvie Trojanová

 

Nejlepší krátkosrsté morče třída baby: Marsyas Kameroon – Bára Matějovcová

 

Nejlepší krátkosrsté morče třída junior: Uršula od Doubravky – Bára Holcová

 

Nejlepší krátkosrsté morče třída adult: Taina Garret – Hana Drhovská

 

Nejlepší dlouhosrsté morče třída baby: Qwenny z Black Bridge – Lucie Bělinová

 

Nejlepší dlouhosrsté morče třída junior: Ma Jas Emilion Tricky – Míša Králíčková

 

Nejlepší dlouhosrsté morče třída adult: Germena z Black Bridge – Silvie Trojanová

 

 

Nejlepší pár standardu B:  Sakura Tesoro a Doronicum Mandarinka – Radka Řebíková

 

Nejlepší skinny morče třída baby: Sakura Tesoro – Radka Řebíková

 

Nejlepší skinny morče třída junior: Lad Scratchy Skinny Velvet  - Písařová Vanda

 

Nejlepší skinny morče třída adult: Verity od Kazbundy – Kateřina Havlenová

 

 

Další ocenění najdete ve výsledkové listině:

 

Vítězům gratulujeme!

***

 

Výsledky 6. výstavy morčat v Lounech 12.9.2010

 

Nejlepší pár morčat standardu A: 

 

Darth Vader Cavia Bohemia a Independent Beauty Cavia Bohemia – Denisa Vítková

 

Nejlepší krátkosrsté morče třída baby: Marsyas Kameroon – Bára Matějovcová

 

Nejlepší krátkosrsté morče třída junior: Marsyas Evolet – Bára Matějovcová

 

Nejlepší krátkosrsté morče třída adult: Coldings Vanilla Sky – Bára Matějovcová

 

Nejlepší dlouhosrsté morče třída baby: Paul Glamorous World – Yvona Kopřivová

 

Nejlepší dlouhosrsté morče třída junior: Mabel z Bonity – Kristýna Dernerová

 

Nejlepší dlouhosrsté morče třída adult: Usherwood Aurora – Milan Škoda

 

 

Nejlepší pár standardu B:

 

  Večernice Pampeliška a Itchy von der Kuschelwiese – Vanda  Písařová

                                                                                                                                            

 

Nejlepší skinny morče třída baby: Leonardo z Kujebiny – Bára Matějovcová

 

Nejlepší skinny morče třída junior:  Lad Scratchy Skinny Velvet  – Vanda  Písařová

 

Nejlepší skinny morče třída adult: Djerba Naked od Pikáska – Markéta Wortnerová

 

Další ocenění najdete ve výsledkové listině:

 

Vítězům gratulujeme!        

 

 

__________________________________________________________________________________________________

 

 

 

2009 

  ___________________________________________________________________________________________________________

2. VÝSTAVA UŠLECHTILÝCH MORČAT V LITOMĚŘICÍCH 23. - 24.10. 2009
 
Již druhý ročník výstavy morčat v Litoměřicích se konal na známém výstavišti Zahrady Čech při výstavách králíků, drůbeže a dalších doprovodných akcí. Výstavu jsme netradičně začali již v pátek ukázkovou a prodejní expozicí, na kterou se, díky obětavým chovatelům, sjel nemalý počet dlouho i krátkosrstých morčat.
  24.10. sobota – připraveno bylo téměř 200 klecí. Výstavy se mělo zúčastnit 160 výstavních morčat a 20 výstavních mazlíků. Počet se nám na konec podstatně snížil o indisponované jedince. Vystavovatelé se sjeli z celé republiky a dokonce i z Polska. Krátkosrstá morčata přijela posuzovat Andrea Kroftová, dlouhosrsté Petra Švarcová a mazlíků se ujala Petra Mydlářová.
Letos se nám do areálu povedlo sehnat malá topeníčka, tak myslím že to bylo velkým zpříjeměním jak pro posuzovatele, tak vystavovatele. Sobotní den nezklamal a návštěvnost byla vcelku vysoká i když by se účast dala čekat ještě vyšší, ku štěstí nám přálo počasí.   Posuzování běželo jako na drátku a tak se kolem 17.hod dostalo i na očekávané výsledky, které si můžete nastudovat níže.   Ještě jednou se omlouvám rozetkářům, že jsem na ně zapomněla, jak v podmínkách pro výstavu tak nakonec i při vyhlašování a nikdo by si toho býval nevšiml, nebýt jich.  
Děkujeme posuzovatelům a vystavovatelům za jejich účast a těšíme se na další ročník.
Poděkování za páteční expozici a sobotní výpomoc Anetě Raušové – CHS GARNET, Iloně mohelské -CHS ELEGANS, Martině Kletečkové – CHS METROPOL, Jarce Minaříkové – CHS DVŮR OBORA, Lucce Bělinové – CHS ACIÁŠEK, Ivaně Velnerové – CHS MOWN HAY,Lenka Kopincová-CHS INDIKO a dalším.

Pořadatelka: Barbora Roučová

 
Výsledky vítězných morčat naleznete ZDE  
 
Fotografie z výstavy naleznete ve FOTOGALERII (na konci)
 
 

 
 
4. výstava morčat v Lounech  při výstavě "Člověk v přírodě" 4. - 6.9.2009
 

Výstava „Člověk v přírodě“ se letos vyjímečně konala už začátkem září a počasí tedy bylo ještě poměrně letní. I když sobotní ráno nás přivítalo vytrvalým deštěm, hlavně že nemrzlo a jinak bylo docela hezky. Ve čtvrtek odpoledne a v pátek ráno proběhla přejímka morčat, poté se posuzování ujala Petra Švarcová. Jelikož lounská výstava je jedna z menších, začalo se krátkosrstými, kterých bylo tradičně víc než  dlouhosrstých. Tam byla kvalita mnohem lepší, než loni, hlavně u texelů. Za asistence školáčků Petra Švarcová posoudila i standard B, který byl zastoupen pouze dvěma cuy. Jelikož času zbylo dost, navrhla jsem i posouzení mazlíků, aby Eva Dýnková měla v neděli víc času na posouzení skinníků. Navíc jsem si uvědomila, že dlouhosrstí mazlíci by po třech dnech sezení na čtverečku hoblin nemuseli být zrovna ve výstavní kondici. V pátek tedy vše probíhalo poměrně v klidu a pohodě, prodej morčat zatím nebyl  nijak nezvládnutelný. Na volném stole měly děti možnost nakreslit zvířata, která viděly na výstavě a nápad se docela ujal, takže jsme mohli klece ozdobit pěknými obrázky.  Páteční výstavu ozvláštnili osmáci, jedna myška a skinník a dělali tak trochu reklamu na nadcházející výstavy v sobotu a v neděli.  V sobotu do pavilonu „nastoupili“ potkánci a myšky, tentokrát myslím do mnohem lépe vyřešeného prostoru uprostřed pavilonu. U morčat zatím probíhal čilý prodej. Sobotní den tedy probíhal především ve znamení jednodenních  výstav myšek a potkanů, kde se vše muselo stihnout do 18-ti hodin. Myšky si na starosti vzala hned po přejímce  posuzovatelka Lenka Vejlupková a posuzování potkánků  posuzovatelka  Miroslava Veselá. To bylo poznamenáno nešťastným kousnutím jednoho nejmenovaného potkana do prstu posuzovatelky. Té se po chvíli udělalo nevolno, ale nakonec se statečně vzchopila a posoudila zbytek zvířat k velké úlevě pořadatelky Lucky  Bělinové. Musím říct, že výstava byla poměrně časově náročná, protože se po posouzení musely vypsat diplomy, vyhlásit vítězové a alespoň trochu uklidit. Nakonec jsme to všechno zvládli a přesně v 18 hodin jsem jako poslední opouštěla pavilon D.

V neděli ráno jsme uklidily poslední klece po výstavě potkanů a už se začali sjíždět vystavovatelé skinníků a abych nezapomněla i jednoho baldwina. Bezsrstých morčat bylo nakonec jen 38 místo plánovaných 50-ti, ale i tak bylo na co koukat. Mnozí návštěvníci vůbec nechápali, co je to za zvířata a vzduchem létaly termíny jako pejsek, prasátko, krysa a dokonce hroch :-) .

V 10 hodin přijela posuzovatelka Eva Dýnková a začalo posuzování. Mezitím i návštěvníci měli možnost vybrat nejhezčí bezsrsté morče a tím se nakonec bezkonkurenčně stal jediný baldwin. Ani v neděli prodej nijak nevázl a prodalo se dokonce i několik skinníků. Odpoledne ještě Denisa Vítková zaregistrovala několik morčat a po 16 hodině nastalo vyhlašování vítězů jak výstavy bezsrstých morčat, tak i třídenní výstavy morčat. Moje vyhlášení bylo poněkud „nestandardní“, protože se na mě přeci jen začala projevovat únava z třídenního maratonu. Zapomněla jsem při vyhlašování nejlepších mladých a dospělých bezsrstých morčat předat poháry, což jsem samozřejmě úplně nakonec napravila, ale už to tak nějak nebylo ono. Tímto se vítězům omlouvám. Roztržení sáčku  s granulemi, který jsem chtěla předat vítězce výstavy Denise Vítkové, byla už jen taková muška na závěr. Po vyhlášení jsem ještě chtěla poděkovat jedinému sponzorovi výstavy – CHS Kharwell CZ, který nám poskytl odměny pro vítěze a Základní organizaci ČSCH Louny, která nám výstavu umožnila a darovala čestné ceny. To už se mi ale nějak nepodařilo a tak to tímto napravuji. Moje velké díky také patří mým kamarádkám  Martině a Aleně, které mi po celou výstavu pomáhaly, posuzovatelkám Petře Švarcové a Evě Dýnkové za posouzení morčat a Denise Vítkové za veterinární přejímku, zapisování a registrace. Nesmím zapomenout i na vystavovatelky a jejich drahé polovičky, které pomáhaly během výstavy i při úklidu po ní – Bára Roučová, Lucka Bělinová, Jitka Turková a Jana Mašková. A díky za pomoc také patří mé neteři Nikol a tradičně i manželovi.

Doufám, že nám takto vyjde i příští ročník výstavy.

Pořadatelka Jarka Minaříková

 

Výsledky vítězných morčat naleznete ZDE  

 

Kompletní výsledková listina ZDE  

 

Fotografie z výstavy naleznete ve FOTOGALERI.

 

Další informace a výsledky k výstavě myšek a potkánků dodáme později.

 

_______________________________________________________________________________________

1. výstava morčat v Žatci při akci "Týden dětí a zvířat" dne 23.5.2009

V sobotu 23.5.2009  se uskutečnila 1. výstava morčat  v Žatci. I když expozice hospodářských zvířat, exotů, plazů a hub je spíše o ukázce a zábavě pro děti než o posuzování, výstava morčat s posouzením byla určitým zpestřením. Vzhledem k prostorovým možnostem se mohlo vystavit pouze 72 morčat a tato kapacita byla zaplněna během tří dnů. Vystavena byla především hladká morčata a angličtí crestedi, v menší míře američtí crestedi, angličtí rexi a US teddy. Z dlouhosrstých plemen nejvíce coroneti a šeltie, několik zástupců merin a texelů. Prodejní expozici jsme mohli umístit pouze ve vlastních klecích, přesto byl určený prostor zaplněn a několik morčátek našlo svůj nový domov. Posuzování se ujala Petra Mydlářová, zapisování Denisa Vítková a vše probíhalo hladce, takže posuzování bylo ukončeno už kolem jedné hodiny odpoledne. Po obědě Petra Mydlářová zaregistrovala několik morčat, kolem 16 hodiny byly vyhlášeny výsledky a předáno ocenění vítězům. V 17 hodin byla výstava ukončena. Poté následovala ustavující schůze naší nové Základní organizace chovatelů morčat a jiných drobných hlodavců Ústeckého kraje, kde bylo vše úspěšně odhlasováno. Fotografie z výstavy naleznete ve FOTOGALERII .

TOPlist